top of page

Enskede vann 2:a omgången av Hopp Allsv. Div2 15/4-18!

Idag reds andra omgången av hoppallsvenskan div II i Gustavsberg.

Banan hade många fina men utmanande hinder som Enskedes duktiga lektionshästekipage tog sig an med bravur. Slutresultatet 2 fel innebar att Enskede tog hem segern före Fågelbro och Gustavsberg som båda hade 4 fel. Stort grattis!


I Enskedes lag red Kira Haapanen/Camiro, Sarah Löfgren/Alonso, Alexandra Waleij/Campari och Emelie Löthner/Acarenza.


Laget vill tacka dagens lagledare Camilla, den stora hejarklacken och våra hästskötare.


Foto: Maria LöfgrenVi har verkligen fina hästar, duktiga lektionsryttare och fantastiska instruktörer! Att vinna en omgång i hoppallsvenskan div II med endast lektionshästekipage i laget är stort. Bra jobbat av vår hoppinstruktör Bebbe!

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page