top of page

Clinic med Kristian von Krusenstierna 20/10 15.00-17.00

”FÅ UT DET MESTA AV DIN RIDLEKTION” – tips på hur du kan ta till vara på varje minut.


Kristian von Krusenstierna är Grand Prix-ryttare med VM på meritlistan. Han är A-tränare i dressyr, utsedd till Årets Dressyrtränare 2018 och driver en av landets största ridskolor tillsammans med sin familj.


Enskede Ridsällskap hämtar Kristian von Krusenstierna till Enskede Ridskola för att hålla clinic på temat ridskoleridning. Ekipage från Enskede Ridskola/Ridsällskap kommer att medverka under clinicen.Pris för medlemmar i Enskede Ridsällskap: seniorer 250 SEK och juniorer 150 SEK. Icke medlemmar 350 SEK. Begränsat antal platser = först till kvarn.


Betalning sker via Swish till 1230417832. Märk betalningen med namn på den person betalningen avser + KvK. Betalningen gäller som både anmälan och biljett. Du får ingen pappersbiljett, utan vi bockar av deltagarlista på plats.


Medlem som varit funktionär två gånger under 2019 går gratis. Anmälan görs till tk.ers@hotmail.com senast den 6/10.


Café Stallet kommer att hålla öppet och erbjuda enklare förtäring till bra pris.


Varmt välkomna till en clinic ingen vill missa! Insläpp från 14:45.

Värm upp inför den 20/10 genom att lyssna på en intervju med Kvk på sr.se/ridpodden


Text och bild från enskederidsallskap.se

Commentaires


bottom of page