Vi söker en ny medarbetare

Ledigt jobb - Stalltjänst - Tillträde januari 2020


Du som vill jobba med hästar, barn och vuxna, nu har du chansen att söka din drömtjänst hos oss på Enskede Ridskola!


Tjänsten innefattar allt vad stalltjänst innebär, dvs. fodring, in- och utsläpp, mockning, hästskötsel, kundservice samt en del admin-arbete i vår elevportal Hippocrates. Du kommer jobba både självständigt och tillsammans med övrig personal. Vi söker någon som är positiv, noggrann och ansvarstagande. Med ett gott sinne för ordning och reda. Du ska ha lätt för att samarbeta och tycka om att arbeta tillsammans med barn och ungdomar. Stor vikt läggs vid personlig lämplighet.


Vi erbjuder dig anställning i ett drivet och positivt team där du får chansen att jobba bland välutbildade hästar och duktiga elever.


  • Tjänsten är en tillsvidareanställning om 50-100% med 6 månaders provanställning

  • Vid utbildning/erfarenhet finns det möjlighet att hålla lektioner

  • Tillträde från januari 2020

  • Lön enligt avtal


Ansökan med personligt brev, CV och referenser skickas till enskederidskola@outlook.com

Vi ser fram emot din ansökan!


Enskede Ridskola ligger söder om Stockholm och har funnits sedan 1945. På anläggningen har vi ca 55 hästar, en utebana och två ridhus. Vi har ca 700 uppsittningar i veckan och är en av Stockholms största ridskolor.


Nyfiken på dina arbetskollegor? Kolla in Personal-sidan.


Senaste inlägg

Visa alla

Extrainsatt julkurs nybörjare ponny

2-5/1 Nybörjarkurs för Alexandra. Tid: vardag 13.30-15.00 Helg 12.30-14.00 Anmälan sker i hippocrates under fliken ”ridskolan”. Har ni frågor, maila enskederidskola@outlook.com #julkurs #enskederidsko

KONTAKTA OSS

Stängt röda dagar

enskederidskola@outlook.com

Enskede Ridskola AB 
Enskede Gårds väg 2-4 
120 47 Enskede Gård

1235959267

© 2023 by AirCool. Proudly created with Wix.com

Viktigt! Nya Covid-19 regler för vistelse på stallet